XVI Warszawski Festiwal Nauki: dzień czwarty

Od 21 września 2012 roku trwa XVI Warszawski Festiwal Nauki. W czwartym dniu Festiwalu (24 września) odbyło się wiele wydarzeń popularyzujących naukę.

Jednym z nich był odbywający się o godzinie 15:30 w Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki wykład Słonie na kwasie i mrówki na haju: nauka i pseudonauka w psychologii społecznej który wygłosiła K. Wysieńska. Część osób spodziewała się wykładu z negocjacji w tym miejscu i czasie (w którymś z programów była pomyłka) ale wykład został przyjęty entuzjastycznie.
Wykład dotyczył błędów w przygotowaniu eksperymentów i przekłamań jakie wynikają z niezrozumienia wyników przez prasę.

Tego dnia również odbył się o godzinie 18:00 w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN wykład Malaria i związane z nią anemie wrodzone: najgroźniejsze choroby świata który prowadził T. Wilanowski. Wykład poruszał sprawy leczenia anemii sierpowatej i talasemii. Po wystąpieniach z sali padały pytania. Widzowie mieli możliwość oceny wystąpienia na rozdanych krótkich ankietach.

Źródła

  • Słonie na kwasie i mrówki na haju – nauka i pseudonauka w psychologii społecznej. - festiwalnauki.edu.pl - 25 września 2012
  • Malaria i związane z nią anemie wrodzone - najgroźniejsze choroby świata - festiwalnauki.edu.pl - 25 września 2012


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2017/06/28, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.