Konkurs na esej o Saturnie i misji Cassini

NASA ogłosiła konkurs (hackathon) "Scientist for a day" skierowany do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie. Zadaniem konkursowym jest napisanie eseju, do wyboru, o Saturnie, Hyperionie, Rei lub Tytanie.

Jeden z najważniejszych ośrodków NASA, Jet Propulsion Laboratory, ogłosił rozpoczęcie corocznego konkursu Scientist for a day, skierowanego do uczniów w wieku od 10 do 18 lat, bez ograniczeń terytorialnych.

Tegoroczna edycja jest poświęcona wiedzy o misji Cassni-Huygens. Zadaniem konkursowym jest napisanie krótkiego eseju (do 500 słów) na temat jednego z trzech głównych obiektów sfotografowanych przez Cassini:

Konkurs trwa od 3 października do 18 listopada. W Polsce koordynowany jest przez Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN). Prace należy przesyłać na specjalny adres e-mail: [http://mailto:cassini@cbk.waw.pl cassini@cbk.waw.pl]. Rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięzców nastąpi w pierwszej połowie grudnia. Szkoły mogą także wysyłać pytania dotyczące misji Cassini do międzynarodowej grupy ekspertów kierujących projektem.

Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe dyplomy, książki, a ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach NASA.

Informacje o konkursie dostępne są na stronach CBK PAN i NASA.Źródła

  • Hubert Bartkowiak - Konkurs na esej o Saturnie i jego księżycach - Kosmonauta.net - 6 października 2011
  • Misja Cassini-Huygens - CBK PAN - 3 października 2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2017/07/13, 16:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.