Z jakich powodów tak naprawdę warto studiować filologię rosyjską?

Rosja to w dalszym ciągu potęga - polityczna, ale również ekonomiczna. A więc można śmiało powiedzieć, iż filologia rosyjska nie jest kiepskim kierunkiem kształcenia się. Szczególnie, że język rosyjski to jeden z popularniejszych języków na kuli ziemskiej - dogadamy się w języku rosyjskim w oczywiście Rosji, ale także choćby w Kazachstanie. Można powiedzieć, iż filologia rosyjska jest przyszłościowym kierunkiem. Jeśli umiejętnie podejdziesz do studiowania, kariery pracowniczej, pewnie będziesz miał okazję, szanowny filologu - przyszły, zarabiać niemałe pieniądze.
bandera rosyjska
Oprawcowane przez: er Guiri
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jak? Możesz choćby tłumaczyć polskie strony internetowe - bądź odwrotnie. Rosyjskojęzyczna Sieć to bardzo wielu użytkowników, którzy z roku na rok się wzbogacają. Choć tak czy siak należy solidnie podejść do tematu wejścia do rosyjskiego Internetu, ponieważ to stosunkowo skomplikowane. Można także na ten przykład pisać artykuły po rosyjsku. Jeżeli będą porządne, pewnie będziemy mieć klientów. Jednakowoż w przypadku rosyjskiego największą kasę możemy pozyskać na tłumaczeniach. Wiem co piszę, bo przecież sam jestem tłumaczem języka rosyjskiego - http://www.zelwak.pl/.

Szczególnie tłumacz przysięgły języka rosyjskiego Warszawa ma możliwość zarobić całkiem duże pieniądze. W wielkim błędzie są tacy ludzie, którzy uważają, że filologia rosyjska nie jest w stanie dać sporych pieniędzy. Oczywiście nadal nie jestem jakimś krezusem finansowym, lecz prawda jest taka, iż profesjonalny filolog, który uwielbia własny zawód, a więc pracuje do późnych godzin, jest w stanie nieźle zarobić. Mam ogromną nadzieję, że trochę przekonałem Ciebie. Choć tak czy siak to Twój wybór.


Kolejne tematy

Z jakich przyczyn warto zapisać się na filologię rosyjską? Specjalistyczne rady

flaga rosji
Oprawcowane przez: Nicolas Raymond
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jeszcze pewien czas temu w Polsce niechętnie poznawaliśmy język naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Z uwagi na to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został szybko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Tymczasem, to przecież znajomość rosyjskiego umożliwiała zrobienie zawrotnej kariery we wszystkich krajach Bloku Wschodniego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.