Jak wybrać kurs językowy?

Czy zastanawialiście się kiedyś jakim sposobem znaleźć najodpowiedniejszą szkołę językową? Czy powinna być duża, oferować naukę wielu języków, czy może niewielka, proponująca tylko trzy lub cztery kursy? Czy lepiej by pracowali w niej polscy lektorzy po dobrych szkołach, czy może osoby z innych krajów, którzy będą uczyć swego ojczystego języka?
Jak wychować poliglotę
Written by: sxc.hu
From: sxc.hu
Jeśli planujesz rozpoczęcie kursu językowego od nadchodzącego semestru, należy zawczasu rozejrzeć się na rynku szkół językowych i przekonać się, co nasza miejscowość ma do zaproponowania w tej dziedzinie.

Najprościej szkołę językową odszukać przez internet. Powinniśmy tylko wpisać w wyszukiwarkę hasło angielski Wrocław. W rezultacie otrzymamy wielką listę stron różnych szkół nauki języków obcych, oraz nauczycieli udzielających indywidualnych lekcji, np. http://www.pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/9/ Na początku poczytajmy o szkole. Jeżeli zatrudnia ludzi z wykształceniem filologicznym może to znaczyć, że mają one dodatkowe umiejętności pedagogiczne i mają wiedzę jak uczyć, by było to możliwie najbardziej efektywne. Gdy szkoła zatrudnia obcokrajowców jako nauczycieli - mamy większe szanse na poznanie potocznego języka, bardziej użytkowego, lecz taki lektor może umieć przekazywać wiedzy w odpowiedni sposób. Przemyślmy na czym zależy nam bardziej. Czy potrzebujemy książkowej wiedzy o gramatyce, przyswajania słówek itp, czy może wolimy nauczyć się posługiwania językiem w codziennych sytuacjach, chcemy poznać różnorodne potoczne sformułowania itp. Jeżeli chodzi o kursy angielskiego Kraków króluje w ich liczbie. Możemy znaleźć je niemal w każdej szkole. To teraz najbardziej popularny obcy język. Nic w tym dziwnego, przecież w większości krajów możemy dogadać się w tym języku. Z tego powodu są to najchętniej wybierane lekcje. Mniejszą popularnością cieszą się inne języki. Kursy francuskiego czy włoskiego nie tak łatwo wyszukać, nie wszystkie szkoły mają je w ofercie, więc czytajmy dokładne propozycje szkoły: http://www.pischool.pl/podstrona/25/


Kolejne tematy

Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka obcego?

Szkoła języków obcych
Oprawcowane przez: The LEAF Project
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Nauka języków obcych na dzień dzisiejszy jest aspektem bardzo często spotykanym ze względu na znaczną przydatność znajomości języków, jaką można zaobserwować na chwilę obecną. Otwarte granice pomiędzy państwami, duży poziom wymiany kulturowej czy chociażby nagminna współpraca na skale międzynarodową w przedsiębiorstwach to aspekty, które takie zapotrzebowanie zwiększają.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.