Nowoczesny druk - nie tylko dla promocji

Prawie 7 stuleci minęło, odkąd Johannes Gutenberg otworzył pierwszą drukarnię w historii. To wspaniałe, jak ten człowiek zrewolucjonizował życie. Od momentu, gdy moguncki wynalazca wymyślił drukowanie papieru, datuje się świt nowego świata. Przyspieszenie powielania ksiąg dało podstawę do powstania naszej kultury.


Epson Stylus SX130
Written by: Epson
From: Epson
Bez wynalazku Gutenberga w Europie nie rozprzestrzeniłaby się reformacja. A obecnie? Zwróćcie uwagę np. na branżę reklamową – drukowanie ulotek (Oferta: http://www.drukarniakid.pl/pl/oferta/14/Katalogi) nie byłoby możliwe. Umiecie sobie wyimaginować wielkie sale, w których mrowie robotników pieczołowicie powiela pojedyncze świstki? Tak właśnie przed erą czcionki ruchomej składano książki. A |drukowanie kalendarzy? Każdy miesiąc pojedynczo powielać, co za męka.

Przed tym, jak moguncki rzemieślnik wynalazł ruchome czcionki, ogólnie mało kto umiał czytać i pisać. Dzieła literatury były luksusowym towarem. To brało się z podstawowej zasady gospodarki. Jeżeli coś jest wymagające w produkcji, bo jest czasochłonne i wymaga sporą liczby ludzi, to cena produktu finalnego będzie duża. A w XV wieku rozwarstwienie społeczne było naprawdę olbrzymie. Tomy miała więc nieliczna elita, a jeszcze mniej umiało je zrozumieć.

Kolejne tematy

W jaki sposób kupić odpowiedni plecak do szkoły dla dziecka, najważniejsze aspekty podczas wybierania.

uczniowie
Oprawcowane przez: www.audio-luci-store.it
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Końcówka wakacji to dla wielu rodziców okres dużych zakupów, bo przecież muszą oni przygotować dla dziecka całą konieczną wyprawkę do szkoły. A do kupienia jest rzeczywiście sporo, bo sam komplet książek to koszt przynajmniej kilkuset złotych, a do tego dochodzą jeszcze różne bloki, pióra, długopisy i inne akcesoria do malowania, rysowania i pisania.


Jądrami kultury były zakony, w których bracia starannie przerysowywali grube tomiszcza, zazwyczaj egzemplarze Biblii. Rozpowszechnienie posiadania jej po powstaniu druku okazało się kluczowym katalizatorem rewolucji kulturowych i religijnych. A w tym momencie popatrzcie, jak jest w 2012. Większość mieszkańców posiada w mieszkaniu książki, notesy, zeszyty, plakaty. A słowo powstały dzięki czcionkom jest obecnie uparcie wypychane przez środki masowego cyber przekazu .

Jednakże to jeszcze nie schyłek ery druku. Usługi drukarskie są niezmiennie niezastąpione. Dzięki temu istnieje prasa. To też jakby nie było najpopularniejsze narzędzie w promocji. Druk ulotek, plakatów, billboardów rozkręca naszą ekonomię od prawie połowy wieku. Znalezienie dobrej drukarni to żaden problem. Trzeba połączyć się z siecią, otworzyć wyszukiwarkę i wstawić sformułowanie „druk miejsce” (np. „druk Kraków”) i wybrać z mrowia otrzymanych opcji.
2012-08-01 12:00:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.