Parę słów na temat NLP

Mimo, iż prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub specjalista w dziale marketingu słyszał o NLP to wciąż jest ono dyscypliną elitarną. Dlaczego? Gdyż słysząc takie opinie jak: "To jest manipulacja" niewiele osób spośród nich zainwestowało swój czas i pieniądze, aby bliżej poznać techniki NLP. Ale czyż nie jest tak, że zanim wydamy opinię powinniśmy, najpierw zgłębić zagadnienie? W szczególności, jeśli może okazać się na prawdę pomocne.
zadowoleni doradcy
Written by: tec_estromberg
From: http://www.flickr.com
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) (http://polskaakademianlp.pl/) to zestaw technik komunikacji nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców perepcji i myślenia u ludzi. Metody te mogą być wykorzystywane zarówno w psychologii i psychiatrii jak i, w marketingu oraz polityce. Pojęcie to zostało wymyślone przez Johna Grindera oraz Richarda Bandlera, aby podkreślić postulowaną zależność pomiędzy procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

Kolejne tematy

Nie masz porządnego pomysłu na przyszłą pracę? Zawsze możesz przecież zostać informatykiem!

programista w pracy
Written by: Tim Regan
From: http://www.flickr.com
Nie da się zaprzeczyć, że w współczesnych czasach wcale nie jest łatwo znaleźć pracę, która nie tylko będzie nas satysfakcjonować, ale również okaże się trafionym sposobem na zarobienie dużej ilości gotówki. Niby według znanego przysłowia pieniądze szczęścia nie dają, jednakże nie sposób zaprzeczyć, że bez wątpienia ułatwiają życie.


- W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy z umysłem pacjenta pomogło uchronić wielu ludzi przed "skazaniem" na szpital psychiatryczny i całym życiem na lekach, pozwalając im normalnie funkcjonować.

- W psychoterapii, techniki NLP umożliwiły zastąpienie nieefektywne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na fobie absolutnie się jej pozbywają.

- Techniki budowania kontaktu i "incepcji" w rozmowie biznesowej zamieniły niezliczone ilości "opornych" klientów w wiernych klientów.

- W profesjonalnym sporcie, trenerzy, którzy odkryli, że umysł zawodnika ma wpływ na wyniki uzyskiwane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najwłaściwszym miejscem, by znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili ukażą się nam linki do dużej ilości stron z informacjami na ten temat.
2013-01-08 10:25:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.