Maszyny do drewna

Branża powiązana z drewnem jest mocno rozbudowana. Większość mebli, podłogi, ramy okienne - wszystko to zostało złożone w pracowniach stolarskich. Zastanawiamy się czasami dlaczego przedmioty zbudowane z litego drewna są o wiele droższe niż ich odpowiedniki z płyt drewnianych. Odpowiedź jest jasna - drewno to delikatny surowiec, wymagający fachowej obróbki, znajomości techniki i dobrej znajomości materiału. A poza tym maszyny do drewna nie należą do najtańszych.
pudełka z drewna i skrzynki na wino
Oprawcowane przez: decade_null
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Wybór łózka do sypialni

System Sentiero
Oprawcowane przez: B.M. Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: B.M. Polska Sp. z o.o.
Meble sosnowe są lubiane i stosunkowo tanie. Solidnie zrobione posłużą nam długie lata, więc warto zwrócić na nie uwagę przy meblowaniu, albo przebudowywaniu mieszkania. Sosna nie jest ciężka, więc nawet wielokrotne przeprowadzki nie będą koszmarem. W każdym sklepie meblowym mamy ogromny wybór tego typu mebli, więc na pewno wyszukamy coś, co nam się spodoba i będzie odpowiednie do aranżacji wnętrza.


jednak zainwestować kilkaset złotych więcej w przedmioty robione z litego drewna - są bardziej wytrzymałe i ładniejsze niż te tańsze. Dobry stolarz zbuduje nam na wymiar meble jakie tylko zechcemy, a dodatkowo oddające całą urodę struktury desek. Pierwszą maszyną używaną do obróbki tego surowca zwykle jest strugarka. Służy do nadawania deskom odpowiedniej grubości. Oczywistym jest, że deski na podłogę czy pudełka drewniane są inne niż te wykorzystywane do budowy szafek do kuchni. Na dalszym etapie tworzenia przedmiotu przydatna jest piła formatowa służąca dalszemu kształtowaniu desek.

Gdy już mają odpowiednią grubość, długość i odpowiednio ścięte krawędzie składa się mebel np skrzynki na wino. Da się oczywiście upiększyć go wybranym wzorem, front szafy może być ukształtowany ekstrawagancko. Do tego typu działań wykorzystywana jest frezarka do drewna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.