Jaka jest współczesna Polka?

PAYBACK logo
Oprawcowane przez: PAYBACK
Treści źródłowe: PAYBACK
Wyniki badania PAYBACK Consumer Monitor przeprowadzonego na zlecenie Loyalty Partner Polska pokazały, jakie są współczesne Polki. Chętnie zajrzą do kina, wybiorą się do kawiarni lub (jesteśmy tutaj

Czar srebrnego ekranu
Polki lubią chodzić do kina. Ponad połowa badanych pań ulega magii sali kinowej. Blisko 1/3 robi to częściej niż raz w roku. Teatr, filharmonia czy muzeum nie cieszą się taką popularnością. 67% badanych w ogóle nie jest nimi zainteresowana. Jedynie 15% kobiet chodzi do teatru lub - jesteśmy tutaj - muzeum częściej niż raz w roku. Jeszcze gorzej jest z koncertami rockowymi, dyskotekami czy klubami nocnymi. Korzysta z nich tylko 28% Polek. Ale płyty z muzyką kupuje już co trzecia pani.

Po prostu piękne
Chociaż ogólna opinia jest taka, iż Polki to jedne z najpiękniejszych kobiet w Europie, wygląda na to, że nie bardzo dbają o swoją sylwetkę. Jedynie co trzecia kobieta deklaruje, że uprawia sport. Regularnie – raz w tygodniu lub częściej – robi to zaledwie 11% Polek.

Kawiarenki, na, na, na …
Tak romantycznie śpiewała kiedyś pani Irena Jarocka. Okazuje się, że czar kawiarenek trwa. To właśnie one cieszą się największym powodzeniem wśród Polek – chodzi do nich co druga pani. kobiety chętnie też zaglądają do restauracji (49%), by następnie udać się na coś słodkiego do cukierni lub lodziarni (36%).
W ogóle Polki bardzo chętnie wychodzą, aby posilić się gdzieś poza domem. 54% z nich deklaruje iż korzysta z ofert lokali gastronomicznych, a 46% robi to częściej niż raz w roku.

Kobiety z charakterem
Ponad połowa Polek uważa się za osoby energiczne, a 39% deklaruje, iż działa spontanicznie, pod wpływem impulsu. Polki są zaradne – 54% pań ze swoimi problemami radzą sobie same i nie szukają oparcia w innych. I choć są przekonane o swojej racji – tego zdania jest, co druga Polka – to zaledwie 27% deklaruje, że mogłyby poprowadzić własny biznes.

W wolnym czasie i w towarzystwie
Wyjście do miasta, jako sposób na spędzenie czasu ze znajomymi, to rozwiązanie dla co trzeciej Polki. 40% badanych woli zaprosić gości do domu. Ulubionym zajęciem Polek w wolnym czasie jest przede wszystkim oglądanie telewizji – 52%. Poza zaproszeniem znajomych, chętnie spędzą czas z rodziną (46%) lub przyjaciółmi (41%). Prawie co trzecia kobieta wybierze pracę na działce, spacer lub lekturę książki bądź prasy.
Oprawcowane przez: Magdalena Grabala
2017/10/22, 16:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.