O tym w jaki sposób można pomagać innym

Początek roku jest okresem w którym tradycyjnie - już od ponad dwudziestu lat - otwieramy nasze portmonetki. Wychodząc na zimowy weekendowy spacerek, na pewno w którąś niedzielę styczniową napotkamy wolontariuszy z barwnymi identyfikatorami, zbierających datki do puchy w zamian za czerwone serduszko.
www.pitax.pl/przekaz-jeden-procent/
Oprawcowane przez: Chris de Kok
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W okolicach owego wydarzenia możemy przeczytać różne, czasem całkiem skrajne sądy na ten temat. Traktując je jednakże jako objaw odchylenia standardowego, można skonstatować iż jest to jedna z istotniejszych rzeczy która udała nam się jako wspólnocie. Inną, może skromniejszą wizerunkowo strategią na pomoc miejscowym społecznościom może być przekazanie 1% podatku na opp. To stosunkowo nieskomplikowana metoda, starczy bowiem z publicznego spisu stowarzyszeń posiadających status organizacji pożytku publicznego wybrać odpowiadający nam podmiot. Jedynym problemem jaki można mieć to problem z wyborem. Musimy na to poświęcić nieco czasu. W moim przypadku najczęściej jest to dotacja na Związek Harcerstwa Polskiego, lecz spokojnie można wyselekcjonować każdą inną organizację, choćby najmniejszą.
rozliczenie pit online
Oprawcowane przez: Loren Kerns
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Rozmawiając z ludźmi na ten temat często usłyszeć można argumenty, iż przekazanie 1% podatku na opp to drobna kwota, zatem szkoda zachodu. W istocie, częstokroć kwota widniejąca w odpowiednim okienku to zaledwie parę groszy. Jednak jeśli zdać sobie sprawę jak znaczna liczba osób opłaca podatki okazać się może, iż może uzbierać się całkiem spora kwota. Rzecz jasna nie ma co liczyć na to, że sto procent podatników spełni ów gest, jednak zawsze jest on wsparciem dla ludzi którzy czynią coś z dobroci serca dla potrzebujących.


Kolejne tematy

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 - podsumowanie

Europejski Kongres Gospodarczy 2012
Oprawcowane przez: www.eecpoland.eu
Treści źródłowe: www.eecpoland.eu
O tym, jak tworzyć klimat dla innowacyjności, a także o energetyce atomowej, kryzysie liberalizmu i nowych mediach rozmawiali uczestnicy ostatniego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2012.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.