Jak wysłać PIT za pomocą internetu?

Rozliczając się z fiskusem jeszcze kilka lat temu podatnik zobowiązany był do przekazania druku PIT w formie papierowej. Aktualnie PIT może zostać złożony tak w formie klasycznej, jak też przez internet. Ten drugi sposób jest prostą a także najszybszą odmianą rozliczenia podatkowego, bowiem pozwala na rozliczenie się z urzędem fiskalnym bez potrzeby wychodzenia z mieszkania.
rozliczenia
Written by: reynermedia
From: http://www.flickr.com
Aby złożyć roczny PIT - składki zdrowotne a pity - nie potrzeba już stać w długich ogonkach w urzędzie podatkowym, starczy wysłać PIT online wypełniony w programie komputerowym. Trzeba jedynie uważać by rozliczenie było poprawne.

Jedną z częstych pomyłek których dopuszczają się podatnicy składający PIT online, bywa nieodpowiedni dobór zeznania podatkowego. Problemem bywa także aktualność formularzy , gdyż E-deklaracja - podobnie jak deklaracja w tradycyjnej postaci - powinna być formularzem obowiązującym dla danego roku fiskalnego. Najlepiej zatem przedtem upewnić się, czy aplikacja w której wypełniamy PIT online - https://www.pitax.pl/wiedza/sytuacje-podatkowe/dochody-z-prostytucji-a-podatek - używa aktualnych druków. Składając niewłaściwy formularz PIT w urzędzie fiskalnym narażamy się bowiem na wezwanie do korekty albo do ponownego złożenia blankietu podatkowego.

Kolejne tematy

Już wkrótce przyjdzie rozliczanie podatków, postaraj się o darmowy program, jaki ci w tym pomoże

kalkulator
Treści źródłowe: www.morguefile.com
Rozliczenie podatku za ubiegły rok j obowiązkiem każdego pracownika. To również okazja, aby otrzymać nadpłacony podatek i oddać 1% swego podatku dla organizacji pożytku publicznego. Wiele osób decyduje się składać swe zeznanie podatkowe w ręce doświadczonych księgowych, jednak nie brak podatników, którzy pragną oszczędzić i wolą rozliczyć się osobiście. W przypadku tych osób przydatną aplikacją będzie darmowy program pit 2016.


Składając PIT online czy też tradycyjnie należy skorzystać z prawidłowego identyfikatora . Do niedawna wszyscy podatnicy posługiwali się w tym celu wyłącznie numerem identyfikacji podatkowej. Obecnie NIP stosowany jest wyłącznie przy rozliczeniach podmiotów gospodarczych. Wszyscy inni podatnicy podczas wypełniania blankietów PIT powinni w polu "identyfikator " napisać własny PESEL.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.