Szkolenia i korepetycje z języka polskiego dla osób z zagranicy oraz licealistów

Written by: Platu Korepetycje
Jak można się przekonać, język polski jest skomplikowany nie tylko dla ludzi spoza kraju. Rzecz jasna od uczniów, dla których polski jest językiem ojczystym, oczekuje się czegoś znacznie więcej, niż od tych, co zwyczajnie chcą poznać ten język: interpretacji wierszy, znajomości prozy, historii najbardziej zasłużonych artystów, oraz historii i epok w sztuce: renesansu, romantyzmu i innych terminów, które użyteczne są raczej głównie na lekcjach i nigdy później. Nie jest to jednak skomplikowane, a potrzebne do przejścia egzaminu maturalnego, a wychodzi na to, że jednak nie wszyscy sobie z tym radzą. Często przydatne są korepetycje język polski.

W kwestii obcokrajowców – nie można nie dostrzec, zwłaszcza patrząc na naszych krajanów okaleczających nasz piękny język, że polski nie należy do najprostszych. Szczerze mówiąc, uważany jest przez naukowców za jeden z najtrudniejszych języków świata, ale są ludzie, którzy uczą się polskiego na złość problemom. Mierzą się z deklinacją, koniugacją, trybami i aspektami czasowników, ucząc się na pamięć księgi z końcówkami w odmianach i nieregularnościami. Brzmi skomplikowanie? A to jeszcze nie koniec: nauczenie języka tak złożonego jak nasz może zająć tym, co mają dar do języków, kilka miesięcy, może kilkanaście dynamicznej nauki – po to, żeby mówić dość biegle i nie głowić się nad konstrukcją prostych zdań. Ale wielu ludziom ten czas nie wystarczy, a intensywne kursy ciężko połączyć z rzeczywistością: pogonią za pracą i niewielką ilością wolnego czasu. Naprzeciw takim dylematom wyszły propozycje szkoleń sieciowych, jakie proponują polski dla obcokrajowców online. Jest to doskonałe remedium, jakie wymaga tylko dostępu do Internetu i trochę narzuconego samemu sobie reżimu. Polski online jest coraz popularniejszy, choć rzecz jasna mowa wejdzie do głowy o wiele szybciej i skuteczniej, gdy chodzi się na konwersatoria i spotyka z Polakami, niemniej na początek tej przygody całkowicie wystarczą tego typu korepetycje Język polski dla uczniów liceów również widnieje w ofercie, chociaż po prawdzie nie ma dużo wspólnego z nauką języka. Stanowi jednakże dość komfortowe dla każdego rozwiązanie, a dzięki temu, że nie wymaga osobistych spotkań uczonego i uczącego, jest trochę tańsze niż typowe kursy.


Kolejne tematy

Indywidualne kursy nauki języków obcych

Moose - Centrum Języków Obcych
Oprawcowane przez: Moose.pl
Treści źródłowe: www.moose.pl
Centrum języków obcych - Moose to największa w kraju placówka oferująca kursy języków obcych (typu angielski Warszawa itp). Na rodzimym rynku centrum Moose funkcjonuje dokładnie od 1994 roku, a o wysokiej jakości kształcenia świadczą tysiące uczestników naszych kursów oraz pracowników wielu firm korzystających z naszych zajęć.
Written by: k.s.
2013-04-25 15:50:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.