Łódź: Fundacja Fenomen podsumowała realizację obietnic przedwyborczych Hanny Zdanowskiej

Fundacja Normalne Miasto - Fenomen podsumowała pierwszy rok kadencji prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej sprawdzając, jak wygląda realizacja obietnic przedwyborczych.

13 grudnia 2011 roku mija rok zaprzysiężenia Hanny Zdanowskiej na prezydenta Łodzi. Z tej okazji Fundacja Normalne Miasto - Fenomen przygotowała zestawienie obietnic wyborczych prezydent Łodzi i oceniła które z nich zostały już zrealizowane, a które jeszcze nie. Oceny zostały dokonane w systemie "zrealizowane"/ "niezrealizowane", traktując wszystkie obietnice dosłownie i opierając się na powszechnie dostępnych materiałach (relacje medialne, strona urzędu miasta, uchwały itp). W przypadku braku danych obietnica została oznaczona przez Fundację jako znak zapytania.

W podsumowaniu można przeczytać, że po roku urzędowania Hanny Zdanowskiej z 50 obietnic "9 zostało zrealizowanych, 8 ma nieznany status zaś 33 czekają na realizację w kolejnych latach."

Przygotowane przez Fundację Fenomen podsumowanie to część prowadzonego przez organizację monitoringu obietnic wyborczych prezydenta Łodzi. Projekt rozpoczął się w momencie ogłoszenia wyborów samorządowych i obejmował swym zakresem wszystkich kandydatów na prezydenta Łodzi. Po wyborach projekt został przekształcony i polega na cyklicznym monitorowaniu realizacji obietnic wyborczych.

Zrealizowane obietnice, według zestawienia

  • Poprawa stanu śródmieścia poprzez realizację programu remontu 100 kamienic – pierwsza inwestycja: odbudowa domu Ottona Gehliga
  • Sprzeciwianie się wyburzaniu zabytkowych fabryk oraz powstawaniu dzikich parkingów
  • Podpisanie Karty Brukselskiej http://pl.wikinews.org/wiki/%C5%81%C3%B3d%C5%BA_podpisze_Kart%C4%99_Brukselsk%C4%85
  • Realizacja budowy podziemnego dworca kolejowego Łódź-Fabryczna http://pl.wikinews.org/wiki/%C5%81%C3%B3d%C5%BA:_mog%C4%85_rozpocz%C4%85%C4%87_si%C4%99_prace_przy_nowym_Dworcu_Fabrycznym
  • Włodzimierz Tomaszewski nie będzie wiceprezydentem Łodzi
  • Odwołanie z pełnionej funkcji Macieja Winsche, p.o. Dyrektora Zarządu Dróg i Transportu
  • Stanowiska będą obsadzane według klucza merytorycznego
  • Przeprowadzenie analizy budżetu na 2011 rok
  • Powołanie pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych

Źródła

  • KM - Monitoring obietnic przedwyborczych prezydenta Łodzi - Fundacja Fenomen - 13 grudnia 2011


Autorzy, Źródło: Wikinews na licencji CC-BY 2.5
2017/06/28, 10:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.