Co studiować? Turystyka i rekreacja

Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z poważnym wyborem - jaki profil nauki wybrać? Jest to zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na kolejne kilka lat życia młodego człowieka ale również na jego późniejszą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami światowej i krajowej koniunktury.
Który profil, w takim razie, opłaca się studiować? Z pewnością taki, który pozwoli zdobyć wszechstronne wykształcenie, sprawiając tym samym, że student będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest turystyka i rekreacja (http://www.wste.edu.pl/studia/wydzia-turystyki-i-rekreacji). Jest to zdecydowanie dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca zdobywa wiedzę z dziedziny nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych. Wspomniany kierunek jest dostępny zarówno w szkołach państwowych, jak i w szkołach prywatnych, a naukę można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość uczelni oferuje swoim absolwentom możliwość odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo podnoszących ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

Kolejne tematy

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej - interesujące kierunki edukacji

Absolwenci, studia
Written by: http://sxc.hu
From: http://sxc.hu
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej powstała w 2001r. jako szkoła niepubliczna. Dobra oferta edukacyjna oraz wysoki poziom oferowany przez uczelnię sprawiły, że bardzo szybko zdobyła uznanie wśród studentów, stając się liczącym się centrum edukacji.


Studenci
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to kierunek nie dla każdego. Osoba chcąca podjąć naukę o wspomnianym profilu, powinna wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi także cechować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W przypadku tego kierunku, bardzo ważnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność , a także predyspozycje do nauki języków obcych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.