Zakładamy spółkę z.o.o.

Oto krótki tekst, w jakim w trzech punktach opiszę, co powinno się zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Założenie spółki z o.o. to proces, który może zająć parę tygodni, jednak znacznie skróci się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawnych albo radcy prawnego.
prawo - książki


Na starcie należy sformułować umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności [potrzebna jest oczywiście pomoc notariusza. W tekście umowy zawieramy najistotniejsze informacje i zapisujemy zarząd spółki.

Później należy określić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Po trzecie, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w Krajowym Rejestrze Sądowym, dokąd w czasie do pół roku od podpisania umowy trzeba przynieść umowę spółki, formularze rejestrowe i kwit przelewu na 1500zł (opłata manipulacyjna). Trzeba nie zapomnieć także o wykazie wspólników i ich danych osobowych. W następnej kolejności nadchodzi czas na uzupełnienie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2012 roku spółkę da się zarejestrować elektronicznie, lecz związane jest to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Jak już napisałem za początku, zakładanie spółek z.o.o. powinno mocno ułatwić wsparcie radców prawnych. Kancelaria prawna GMLegal z Katowic są w stanie wypełnić formalności w zaledwie kilka dni. Oprócz tego oferują spisanie umowy, co pozwala wystrzec się wielu niedociągnięć i błędów związanych z spisywaniem tak istotnego dokumentu. Wynajęcie usług kancelarii prawniczych wiąże się z dodatkowym wydatkiem, lecz jest to nic zestawiając z zaletami, jakie z tego wynikają. Szukając odpowiednie biuro, trzeba tylko wklepać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” lub kancelaria prawna GMlegal z Katowic (oczywiście, miasto trzeba zmienić pod siebie) i wyskoczy nam duża liczba sugestii.


Kolejne tematy

Biura tłumaczeń

Praca, biznesmen
Oprawcowane przez: www.s-lab.pl
Treści źródłowe: www.s-lab.pl
W okresie wszechobecnej globalizacji, biegła znajomość przynajmniej trzech języków zdaje się być obowiązkowa. Niestety niezbyt wielu spośród nas dobrze wysławia się w przynajmniej jednym języku obcym. Najczęściej stosowany jest język angielski, ale w zachodniej części kraju, między innymi we Wrocławiu, ze względu na bliskość granicy przeważa język niemiecki.
2017/06/28, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.