Znana i nieznana Kotlina Kłodzka

Trzy weekendy, jeden po drugim. Każdy bogaty w atrakcje kotliny kłodzkiej. Uczestnicy pakietów przygotowanych przez portal ZnaneNieznane.pl spędzili niezapominane chwile w Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznikach-Zdroju i Siennej.

Dzięki pomysłom twórców pakietów kilkanaście rodzin z dziećmi mogło w oryginalny sposób odkrywać uroki Kotliny Kłodzkiej. Uczestnicy pakietów m.in. stawiali pierwsze kroki na nartach biegowych, poznali tajniki wspinaczki, zwiedzali lokalne atrakcje w niecodziennym wydaniu i mieli okazję uczestniczyć w wielu warsztatach.

Pakiety inne niż wszystkie
Organizatorzy zadbali, aby każdy z pakietów stanowił kompletny program, bogaty w atrakcje dla dzieci jak i rodziców. Istotnym celem każdego z wyjazdów było również podkreślenie walorów turystycznych regionu, ukazanie usług poszczególnych partnerów – atrakcji turystycznych oraz hoteli goszczących u siebie rodziny.

Organizatorzy dostarczają nowych wrażeń w turystyce. Dlatego do współpracy zaprosili znane i cenione ośrodki turystyczne, m.in.: Hotel Abis, Hotel Jarzębina oraz Turystyczno-Wypoczynkowy Kompleks Puchaczówka.

Uczestnicy na biegówkach
Oprawcowane przez: ZnaneNieznane.pl
Treści źródłowe: ZnaneNieznane.pl
- Mieliśmy przyjemność gościć całą grupę uczestników pakietu, który promował jazdę na nartach biegowych oraz wyjątkowe tereny Dusznik Zdroju. Myślę, że współpraca będzie przynosiła Hotelowi Jarzębina korzyści w formie promocji obiektu i miejscowości. - mówi Wioletta Waleryś-Kozłowska Dyrektor Hotelu Jarzębina.

Podczas wyjazdów uczestnicy mogli liczyć na opiekę wykwalifikowanej kadry: animatorzy zapewnili rodzicom odpoczynek od swoich pociech, a dzieciom wspaniałą zabawę. Z kolei wieloletnie doświadczenie instruktorów narciarstwa biegowego oraz wspinaczki pozwoliło na bezpieczne uprawianie tych sportów.

- Myślę, że to dobry pomysł, aby całe rodziny uczyły się tego samego i wspólnie przeżywały te same emocje. Jest to znakomity przykład tworzenia nowego stylu życia: nie telewizor, nie siedzenie w domu, tylko wyjście w teren i poznawanie nowych miejsc - przekonuje Wiesława Zagaja, trener narciarstwa biegowego.

Oblicza żywiołów
Warsztaty, robienie chleba
Oprawcowane przez: ZnaneNieznane.pl
Treści źródłowe: ZnaneNieznane.pl
Pierwszy pakiet odbył się w Bystrzycy Kłodzkiej w dniach 20-22.01.2012 r. Tematem przewodnim było odkrywanie mocy żywiołów – powietrza, ognia i ziemi. Emocji dostarczyło wspólne pieczenie chleba, lepienie garnków oraz wizyta w Muzeum Filumenistycznym. A wszystko to wkomponowane w program trzydniowego wyjazdu. Podczas tego pakietu nie było czasu na nudę!

- Wyjazd był ciekawy i świetnie zorganizowany. Nie musiałam martwić się o to, co robić każdego dnia. Nie miałam dylematów, czy pójść z dziećmi na lodowisko, czy w góry. Jesteśmy bardzo zadowoleni. - mówi Małgorzata z Wałbrzycha, uczestniczka pakietu.

Ruchomy cel - biegówki inaczej
Następny weekend to kolejna wycieczka w znane i nieznane. Uczestnicy pakietu realizowanego w Dusznikach Zdroju poznali tajniki wyrobu papieru oraz podjęli wyzwanie podniesienia papierowej sztangi w Muzeum Papiernictwa. Jednak największym wyzwaniem była nauka biathlonu, czyli jazdy na nartach biegowych połączona ze strzelaniem z karabinków biathlonowych. Na zakończenie weekendowych zmagań uczestnicy mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi ratownicy GOPR podczas przejażdżki na skuterach śnieżnych.

- Uczestnictwo w pakiecie to nie jest to samo, co tradycyjne zwiedzanie. Polecam wszystkim takie rodzinne wyjazdy w nieznane. To świetna okazja, aby pobawić się na śniegu, trochę się wyluzować, zobaczyć coś nowego. - wspomina Monika z Warszawy.

Kotlina Kłodzka na biegówkach
Sienna była ostatnim przystankiem na Ziemi Kłodzkiej. Program wycieczki został wkomponowany w baśń, która prowadziła uczestników od Wapiennika przez Czarną Górę aż do Jaskini Niedźwiedziej. Elementem przeplatającym się z atrakcjami turystycznymi była nauka jazdy na nartach biegowych.

- Polecam wszystkim! Pierwszy raz byłam na nartach biegowych, to jest coś wspaniałego. Było bardzo fajne, cały pobyt zaplanowany od A do Z - wspomina Joanna ze Świdnicy.

Oprócz aktywnego spędzania czasu i rozwijania umiejętności plastycznych, pakiety pozwoliły rodzinom odkryć nieznane oblicza, wydawałoby się dobrze nam znanego regionu. Pakiety obfitowały w atrakcje, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Dzięki temu uczestnicy mogli poznać Kotlinę Kłodzką z nieznanej, wyjątkowej strony.

***
Znanenieznane.pl logo
Oprawcowane przez: ZnaneNieznane.pl
Treści źródłowe: ZnaneNieznane.pl
ZnaneNieznane.pl to serwis stworzony dla miłośników podróży. Dzięki wygodnemu plannerowi w ciągu kilku minut stworzysz, dopasowany do indywidualnych potrzeb, plan wycieczki. Bogata lista artykułów opisujących atrakcje Śląska, Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny umożliwia szczegółowe zapoznanie się z miejscami wartymi uwagi. Celem redaktorów ZnaneNieznane.pl jest stworzenie funkcjonalnego portalu, który promuje najciekawsze atrakcje turystycznie miejsca w wymienionych regionach.
Treści źródłowe: ZnaneNieznane.pl
Oprawcowane przez: A.Sz.
2017/06/28, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.