Malowanki kształtują fantazję

To malowanki sprawiają, że najmłodsi lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą mądrością, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich możliwości.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Oprawcowane przez: iStock
Treści źródłowe: iStock
malec zawsze kreuje w malowankach to, co wie i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego twory są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co doświadcza. Są oknem, przez które my dojrzali możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które stworzyło. Jest to świetne urządzenie potrafiące stymulować myślenie, ponieważ po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują malca emocjonalnie. maluch wczuwa się w swoją twór. Rysunki mogą stać się więc napędem rozwoju. trzeba nadmienić, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości mózgowej malca” (R. Fisher). Kształtowanie się zdolności poznawczych malca to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy gotowych recept. Możemy jednak oddziaływać pośrednio, organizując dzieciom pasjonujące doświadczenia, oferując edukujące zabawy i twórcze zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. Czasami twoje najmłodszy ma ochotę pomalować, ale nie ma na czym lub brak mu inwencji. Aby ułatwić mu rozrywkę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą dużoinspiracji i radości. Na poziom graficzny prac duży oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność ramion. Zabawy absorbujące dłonie i ręce mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie dłoni z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te czynności spowodują, że malowanie i rysowanie będzie wychodziło dziecku jeszcze lepiej.


Kolejne tematy

Gry online dla dzieci

dzieci
Written by: www.sxc.hu
From: www.sxc.hu
Gry edukacyjne dla dzieci online to świetna zabawa i sposób na spędzenie swobodnego czasu, ale także znakomita szansa na naukę i rozwijanie swoich umiejętności. Grając na komputerze dziecko nie tylko się relaksuje, ale też uczy. Ponadto zwiększa swoją pewność siebie.
Treści źródłowe: Animade
Oprawcowane przez: G.S.
2018/02/06, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.