Jakim sposobem zdobyć dofinansowanie unijne?

Jeżeli rozważamy temat dofinansowania z UE, powinniśmy wziąć pod uwagę jedną z korzystnych możliwości, jaką jest skorzystanie z leasingu. Trzeba tylko spełnić kilka warunków, aby bez trudu skorzystać z takiej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro
Written by: Butz.2013
From: http://www.flickr.com
Należy zacząć od tego, iż leasing dofinansowany z UE jest stosowny dla właścicieli firm, którzy chcą kupić maszyny, narzędzia lub nieruchomości. Dobrze jest w tym miejscu jednak pokreślić, iż fundusze unijne dla małych firm oraz dla średnich firm są dużo chętniej przyznawane, niż dla tych największych. Bez znaczenia jest typ działalności - jest on obojętny. W jaki sposób w takim razie można dostać dofinansowanie?

Kolejne tematy

Szczyt UE w Pradze

'''Dziś rusza szczyt Unii Europejskiej w Pradze, na którym zostanie zainaugurowany program Partnerstwa Wschodniego. Zakłada on zacieśnienie współpracy UE z jej wschodnimi sąsiadami.


Pierwszym etapem jest sklasyfikowanie kosztów, a więc rozeznanie czy zaliczają się one do jakiejkolwiek refundacji. Jeśli nie ma dla nas właściwego programu, nic nie zrobimy. Bez trudności przejdą wydatki na zakup nieodzownych do pracy urządzeń czy ich instalację. W następnej fazie trzeba wybrać firmę leasingową, z którą chcemy podpisać umowę i spisać należyty wniosek. Umowa może być zawarta dzień po i staje się podstawą do uzyskania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. Konieczna jest jeszcze faktura, np. na zakup maszyny, a potem czekamy już wyłącznie na rozważenie naszego wniosku. Wydaje go organ rozporządzający finansami unijnymi. Od czego uzależniona jest wysokość dofinansowania - odwiedź stronę -? Przede wszystkim od wydatków związanych z poczynionymi zakupami, ale należy zaznaczyć, że nie może być ona większa niźli średnia wartość rynkowa konkretnego sprzętu czy przedmiotu. Wycenić go można indywidualnie bądź u rzeczoznawcy, który ma wiedzę na te temat i rzetelnie wykona powierzone mu zadanie.

Dzięki przedstawionym wskazówkom łatwiej będzie ubiegać się o otrzymanie dofinansowania unijnego. Warto pamiętać, by stosować się do wszystkich zaleceń oraz wytycznych, bowiem ochroni to nas przed napotkaniem niepotrzebnych trudności oraz wydłużeniem się koniecznego postępowania. Wsparcie finansowe może rewelacyjnie pomóc nam w rozwoju oraz wybiciu się z szerokiej konkurencji istniejącej na rynku. W innym przypadku szybko możemy stracić swoją kluczową pozycję i będziemy zmuszeni niepokoić się o dalszy los firmy bądź całkowicie zamknąć swoją działalność. Bank BGŻ
2014-09-12 13:47:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.