Postacie

Drugi dzień sede vacante - kardynałowie przybywają do Rzymu

Drugi dzień Wakatu na Stolicy Piotrowej przebiegł bardzo spokojnie. Kardynałowie elektorzy z całego świata przyjeżdżają do Rzymu, by wziąć udział w obradach Kongregacji Ogólnej Kardynałów

Czy za pięć lat ludzie polecą na Marsa?

Prywatną misję na Marsa przewidzianą na 2018 rok ogłosiła organizacja Inspiration Mars Foundation założona przez amerykańskiego multimilionera Dennisa Tito, pierwszego kosmicznego turysty. Dennis Tito w 2001 roku zapłacił 20 mln dolarów za 8-dniowy pierwszy w historii turystyczny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Pierwszy dzień sede vacante - emerytowany papież oddaje się lekturze i modlitwie

Po wczorajszym pełnym newsów, napięcia i analiz dniu rezygnacji Benedykta XVI. Wszyscy Katolicy dziś obudzili się w nowej nie spotykanej od wieków sytuacji. W Watykanie ruszyła machina mająca na celu wybór nowego przywódcy Kościoła Katolickiego a tym czasem w Castel Gandolfo Emerytowany papież oddaje się lekturze i medytacji i modlitwie

Ostatnie spotkanie Benedyka XVI jako urzędującego papieża z kardynałami

Dziś po raz ostatni przed rezygnacją Papież Benedykt XVI spotkał się z kardynałami Kościoła rzymskokatolickiego. Spotkanie odbyło się Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego. Podczas spotkania Benedykt XVI dziękował purpuratom za wsparcie i modlitwę podczas swojego pontyfikatu. Ustępujący papież zadeklarował też całkowite posłuszeństwo nowemu papieżowi.

Sytuacja w Kościele Rzymskokatolickim po rezygnacji Benedykta XVI - Analiza procedur i przepisów dotyczących okresu sede vacante

11 lutego podczas konsystorza Benedykt XVI zwracając się w krótkim przemówieniu do zgromadzonych kardynałów ogłosił zamiar abdykacji. Papież zapowiedział iż 28 lutego o godzinie 20 rozpocznie się wakat na stolicy apostolskiej. Procedury obowiązujące w czasie sede vacante. Są dość dokładnie opisane właściwymi dokumentami w szczególności w konstytucji apostolskiej Universi Dominici Gregis.

Stołeczny Marsz Powitania Wiosny 2013

23 marca 2013 roku o 12.00 planowane jest w Warszawie przeprowadzenie marszu, który ostatecznie ma się przyczynić do zakończenia zimy i rychłego nadejścia wiosny. Marsz ma nawiązywać do słowiańskiej tradycji.

Ostatnia audiencja generalna Benedykta XVI

Dziś na Placu św. Piotra w Rzymie odbyła się ostatnia audiencja generalna pod przewodnictwem Benedykta XVI. Papież na zakończenie swojej prawie 8-letniej posługi podziękował w katechezie Bogu i ludziom za otrzymane dary i ludzką życzliwość. W spotkaniu uczestniczyło około 200 tys. osób

Watykan: Tytulatura Benedykta XVI po rezygnacji

Benedykt XVI po zakończeniu swojego pontyfikatu wciąż będzie tytułowany „Jego Świątobliwość Benedykt XVI” i nazywany „papież emerytowany” lub „emerytowany Papież Rzymski” – poinformował podczas dzisiejszego briefingu prasowego ks. Federico Lombardi SJ Rzecznik Stolicy Apostolskiej. Jezuita poinformował także, jak będą wyglądać dwa ostatnie dni pontyfikatu Benedykta XVI.

Zmarł Pierre-Marie Delfieux, założyciel Wspólnot Jerozolimskich

21 lutego 2013 r. wieku 78 lat zmarł francuski ksiądz katolicki Pierre-Marie Delfieux, założyciel Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich.

Czy SpinCar jest ratunkiem dla upadającej fabryki FSO?

Chevrolety Aveo.]]
Fabryka Samochodów Osobowych (FSO) to najstarsza w Polsce fabryka samochodów osobowych. Zlokalizowana w Warszawie fabryka powstała na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Pierwszym produktem została Warszawa M-20, wzorowana na radzieckiej Pobiedzie. 6 listopada 1951 roku z linii produkcyjnej żerańskiej FSO zjechała pierwsza Warszawa M-20.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.