Postacie

Warszawa: Miejski Nowy Rok w Państwomiasto

10 stycznia 2013 roku odbędzie się wydarzenie kulturalne w uruchamianym lokalu Państwomiasto.

Dzień Domeny Publicznej 2013

4 stycznia 2013 roku Koalicja Otwartej Edukacji organizuje w Warszawie obchody Dnia Domeny publicznej

Nie żyje Marian Wantoła, rysownik i animator "Reksia", "Bolka i Lolka"

Animator i rysownik filmów animowanych jak "Reksio", "Bolek i Lolek", pan Marian Wantoła nie żyje. Marian Wantoła miał 86 lat.

2012-12-30: Gdańsk: wystawa “Wobec Przestrzeni"

30 grudnia 2012 r. w Centrum Św. Jana w Gdańsku o godz. 17.00; otwarta zostanie zbiorowa wystawa pt. "Wobec Przestrzeni".

Niemcy: ostrzeżenie przed polskimi wyrobami pirotechnicznymi

Niemiecki Federalny Instytut Badania Materiałów i Testowania (BAM) oraz dziennik Bild-Zeitung ostrzega przed nielegalnie sprowadzanymi fajerwerkami z Europy Wschodniej, głównie przed tymi z Polski.

Pierwszy dzień Bożego Narodzenia: trzy katastrofy lotnicze

W pierwszy dzień Bożego Narodzenia 2012 roku wydarzyły się w świecie trzy katastrofy lotnicze: rano cywilny samolot rozbił się w Myanmar (d. Birma), a wieczorem wojskowy - w Kazachstanie. Trzecia katastrofa - śmigłowca - miała miejsce w Ukrainie.

Przesilenie zimowe i nowa era

Dziś w piątek 21.12.2012 o godznie 12:12 rozpoczęła się kalendarzowa zima, a Słońce wstąpiło w znak koziorożca.

Ambasador RP w Waszyngtonie odmówił udostępnienia lokalu na spotkanie świąteczne dla dzieci polonijnych

'''Niedawno mianowany ambasador RP w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf, odmówił użyczenia sali konferencyjno-bankietowej, będącej w dyspozycji placówki, na spotkanie opłatkowe dla uczniów polskiej szkoły funkcjonującej przy ambasadzie. W rozmowie z rodzicami dzieci uczęszczających do szkoły oświadczył też, że w przyszłości podobne imprezy, w tym również rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, nie będą mogły odbywać się w pomieszczeniach, którymi dysponuje ambasada.

Teutates przeleci obok Ziemi

W środę, 12 grudnia 2012 roku asteroida Teutates ma przelecieć blisko Ziemi, może nawet niebezpiecznie blisko. Naukowcy zapewniają, że nie ma powodów do paniki. Należy jednak bardzo uważnie obserwować i studiować trajektorię odkrytej w 1989 roku asteroidy, bo Teutates jest równie potężny niż kometa (niektóre teorie mówią, że meteoryt tunguski), która w 1908 roku z siłą ponad tysiąca bomb atomowych, takich jak ta, którą zrzucono na Hiroszimę, uderzyła w Syberię.

Próba zniszczenia ikony Czarnej Madonny

Po porannym nabożeństwie 9 grudnia 2012 podjęto próbę zniszczenia obrazu Czarnej Madonny przez obrzucenie go żarówkami wypełnionymi czarną substancją. Obraz uchroniła szklana osłona. Sprawcę natychmiast ujęto.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.