Unia Europejska
Akustyka w szkole
Oprawcowane przez: Armstrong
Treści źródłowe: Armstrong

Nauczanie po LO

Wielu ludzi, którzy rozpoczęli na studia po zakończeniu liceum ogólnokształcącego, z ideą poszerzania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań, natknęło się w dalszej kolejności na istotny kłopot. Jest mnóstwo kierunków studiów, jakie nie dość, że nie zapewniają pracy, to nie gwarantują nawet ani jednej przydatnej w życiu zdolności.

MFW: Mea culpa

Międzynarodowy Fundusz Walutowy w opublikowanym raporcie przygotowanym pod przewodnictwem Oliviera Blancharda, głównego ekonomisty MFW przyznaje się do winy, że jego działania naprawcze względem Grecji i innych krajów Unii Europejskiej były błędne.

Nowe systemy bezpieczeństwa w samochodach od 2014 roku

Od 2014 roku wszystkie modele samochodów będę musiały być wyposażone w nowe obligatoryjne układy bezpieczeństwa.

Spotkanie ministrów ESA i UE: wnioski dla Europy

W czwartek 21 października odbyło się spotkanie ministrów krajów UE i specjalistów, poświęcone przyszłej polityce kosmicznej Europy. Konferencja zakończyła się opracowaniem wniosków i zaleceń, które pod uwagę wezmę politycy i naukowcy biorący udział w spotkaniu o polityce kosmicznej, które odbędzie się w Parlamencie Europejskim 26 i 27 października. Spotkanie otworzy przewodniczący parlamentu, Jerzy Buzek.

Eurobarometr: Europejczycy uznają energetykę jądrową za bezpieczną

Wyniki najnowszego badania Eurobarometru pokazują, że prawie 2/3 europejczyków uważa, że elektrowni jądrowych można używać w sposób bezpiecznych. Badani wskazują jednak również na potencjalne zagrożenia, jak terroryzm.

Przyznano kontrakt na budowę ośrodka badań fuzji jądrowej ITER

Konsorcjum europejskich firm wygrało przetarg na plan architektoniczno-inżynieryjny i budowę ośrodka badań nad fuzją jądrową, tj. reaktora ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor). Jest to jeden z największych tego typu przetargów w Europie.

Albania wprowadziła prawo antydyskryminacyjne

Tirana: późnym wieczorem 4 lutego 2010 r. Zgromadzenie Albanii, jednoizbowy parlament tego kraju, jednogłośnie przyjęło ustawę, która zakazuje dyskryminacji ze względu na różne właściwości, m.in. ze względu na płeć, wyznanie, kolor skóry, pochodzenie etniczne, orientację seksualną lub tożsamość płciową. Albania aspiruje do członkostwa w Unii Europejskiej, a przyjęte zapisy prawne są kolejnym krokiem w kierunku integracji europejskiej i realizacją przyjętych zobowiązań.

Ruda Śląska: 20 górników zginęło w wyniku katastrofy w kopalni Wujek-Śląsk

18 września rano w Rudzie Śląskiej doszło do katastrofy w , w wyniku której zginęło 20 górników – trzynastu pod ziemią, siedmiu w szpitalach.

UE: wycofanie telewizorów kineskopowych ze sprzedaży?

to jeden z pierwszych polskich kolorowych telewizorów dostępnych w czasach PRL-u.
Za kolorowym telewizorem czekało się czasami długie miesiące, a kiedy dostępne były w sklepie – stało się w długich kolejkach. W czasach PRL-u, kolorowy telewizor był nieosiągalnym marzeniem wielu Polaków.]]
r. stanowił pokaźną szafę.]]
, na której znajdują się dane o tzw. klasie energetycznej urządzenia.
Zawierają one informacje o podstawowych parametrach urządzenia, np. o zużyciu energii elektrycznej, poziomie hałasu czy zużyciu CO2. W Unii Europejskiej muszą w nią być zaopatrzone urządzenia AGD oraz źródła światła. Etykieta taka daje konsumentowi możliwość porównania różnych urządzeń.
(Na zdj. przykładowa etykieta energetyczna pralki)
]]
Wkrótce ze sprzedaży mogą być wycofane telewizory kineskopowe oraz pożerające zbyt wiele prądu lodówki, pralki i elektryczne czajniki – pisze„Polska The Times”.

Dwa zamachy w Dżakarcie – co najmniej 9 zabitych

W dwóch zamachach terrorystycznych na hotele w Dżakarcie - stolicy Indonezji - zginęło co najmniej 9 osób a 50 zostało rannych. Bomby wybuchły przed godziną 8 (2 w nocy czasu polskiego) w piątek, 17 lipca 2009 w luksusowych hotelach Mariott i Ritz-Carlton, wśród ofiar są najprawdopodobniej cudzoziemcy. W Marriotcie w czasie wybuchu znajdowało się dwóch obywateli Polski, którym nic się nie stało, obecnie znajdują się pod opieką polskiej ambasady, która sprawdza czy Polaków nie było również w Ritzu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.