Stany Zjednoczone

Zmarł twórca fraktali

W czwartek, 14 października w Cambridge w stanie Massachusetts zmarł amerykański matematyk polskiego pochodzenia Benoit Mandelbrot, w wieku 85 lat, znany jako twórca tzw. geometrii fraktalnej.

Michael Kirkham nie żyje

Michael Kirkham, który w sobotnią noc debiutował na scenie MMA zmarł w poniedziałek w szpitalu. Powodem śmierci zawodnika były najprawdopodobniej liczne obrażenia głowy.

Astronauci misji STS-130 przybyli do Polski

Dziś rozpoczyna się objazdowa wizyta niemal całej załogi misji STS-130 w Polsce. Astronauci odwiedzą, m.in. Warszawę (dwukrotnie), Gdańsk, Głuszycę, Niepołomice, Ziębice, Kraków i Zamość.

Przyznano kontrakt na budowę ośrodka badań fuzji jądrowej ITER

Konsorcjum europejskich firm wygrało przetarg na plan architektoniczno-inżynieryjny i budowę ośrodka badań nad fuzją jądrową, tj. reaktora ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor). Jest to jeden z największych tego typu przetargów w Europie.

Helmand: po tygodniu walk Mardża została zdobyta przez wojska afgańskie i aliantów

Siły afgańskie wywiesiły flagę narodową w Mardży, jednak walki nadal tam trwają. W atakach talibów giną także żołnierze Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Obama ogłasza stan zagrożenia świńską grypą w USA

Zgodnie z deklaracją Białego Domu w sobotę prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama ogłosił stan zagrożenia świńską grypą.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przechwyciła statek transportowy HTV

HTV w odróżnieniu od Progressa i europejskiego ATV nie posiada paneli ogniw słonecznych – są one rozmieszczone na poszyciu statku.]]
Załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przechwyciła japoński bezzałogowy statek transportowy HTV.

Zmarł Patrick Swayze

, z którą zagrał w filmie Ostatni taniec]]
W poniedziałek, 14 września zmarł amerykański aktor Patrick Swayze, znany m.in. z filmów Dirty Dancing i Uwierz w ducha. Aktor chorował od dłuższego czasu na raka trzustki. Miał 57 lat.

Zmarł Les Paul

13 sierpnia 2009 w szpitalu na przedmieściach White Plains (w stanie Nowy Jork) na skutek powikłań spowodowanych zapaleniem płuc w wieku 94 lat zmarł Lester William Polfus znany jako Les Paul (ur. 1915), amerykański gitarzysta jazzowy i wynalazca/konstruktor.
1 2 3
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.