ISS

Czy za pięć lat ludzie polecą na Marsa?

Prywatną misję na Marsa przewidzianą na 2018 rok ogłosiła organizacja Inspiration Mars Foundation założona przez amerykańskiego multimilionera Dennisa Tito, pierwszego kosmicznego turysty. Dennis Tito w 2001 roku zapłacił 20 mln dolarów za 8-dniowy pierwszy w historii turystyczny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Sojuz TMA-06M zadokował do ISS

W czwartek statek kosmiczny Sojuz TMA-06M z trzyosobową załogą po dwudniowym locie przycumował do krążącej na orbicie okołoziemskiej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) około godz. 14:29 czasu polskiego w trybie automatycznym.

Statek transportowy Progress nie zacumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Rosyjski statek transportowy Progress M-06M nie zacumował przedwczoraj do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Atlantis wylądował

Amerykański wahadłowiec Atlantis wylądował w piątek w Centrum Kennedy'ego na przylądku Canaveral na Florydzie po 11-dniowej misji, której celem było dostarczenie ponad 13 tys. kg ładunku - części zamiennych na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

Atlantis zacumował do stacji

Amerykański wahadłowi
ec Atlantis zacumował w środę 18 listopada o 17:51 naszego czasu do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), przywożąc w swej ładowni części zapasowe, a wśród nich żyroskopy. W jej trakcie misji STS-129 przeprowadzone zostaną 3 spacery kosmiczne. Misja ma potrwać do 27 listopada.

Udany start rakiety Ares

W środę 28 października odbył się na przylądku Canaveral na Florydzie pierwszy próbny start nowej amerykańskiej kosmicznej rakiety nośnej nowej generacji Ares I.

Lot rakiety Ares przełożony

NASA przełożyła próbny lot nowoczesnej rakiety nośnej Ares.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.