Donald Tusk

Prezydent popiera pomysł organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Polsce

Prezydent RP Bronisław Komorowski stwierdził, że z dużą przyjemnością poprze organizację olimpiady w 2022 roku w Polsce.

Konwent wojewodów w Gdańsku

Premier Donald Tusk i minister administracji i cyfryzacji Michał Boni spotkali się z wojewodami podczas konwentu wojewodów w Gdańsku.

Parlament Europejski odrzucił umowę ACTA

Przeciw ACTA było 478 europarlamentarzystów, 39 – za, a 168 wstrzymało się od głosu. Wniosek o to, by z ACTA poczekać na rozstrzygnięcie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości został odrzucony 420 głosami, za było 255 europosłów.

130 podróży Donalda Tuska

Wydatki z budżetu państwa

Afganistan: zginęło pięciu polskich żołnieżyDo tragedii doszło dzisiaj przed południem. Pojazd (typu M-ATV), którym się poruszali polscy żołnierze wjechał na minę pułapkę. Do przeprowadzenia ataku przyznali się talibowie. Media podają, że w Afganistanie straciło już życie 36 Polaków.

Afganistan: zginęło pięciu polskich żołnierzyDo tragedii doszło dzisiaj przed południem. Pojazd (typu M-ATV), którym się poruszali polscy żołnierze wjechał na minę pułapkę. Do przeprowadzenia ataku przyznali się talibowie. Media podają, że w Afganistanie straciło już życie 36 Polaków.

Spotkanie premiera z Czesławem Doleckim, mieszkańcem Giszowca

Premier Donald Tusk wywiązał się dzisiaj z przedwyborczej obietnicy, danej mieszkańcowi Giszowca Czesławowi Doleckiemu.

Donald Tusk przedstawił skład rządu

Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej przedstawił skład rządu:

Tym samym PSL w dalszym ciągu szefować będzie tym samym ministerstwom co w poprzedniej kadencji (gospodarki, rolnictwa i pracy).

Krzysztof Bondaryk objęty śledztwem prokuratury

Według doniesień prasowych Krzysztof Bondaryk został objęty w 2011 śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w związku z nieprawidłowościami w PTC Era. Prokurator Andrzej Piaseczny prowadzący sprawę odnotował naciski ze strony CBŚ aby nie obejmować Bondaryka śledztwem, a 25 czerwca 2011 prasa ujawniła, że został odsunięty od prowadzenia sprawy. Nieprawidłowości dotyczyły m.in. zakupu używanego luksusowego firmowego samochodu po zaniżonej cenie, i prawdopodobnie związanym z tym fałszerstwem dokumentów. Premier Donald Tusk zapowiedział wyjaśnienie sprawy, używając sformułowania: nie ma świętych krów.

Polska jest już gotowa do negocjacji członkostwa w ESA

Rząd Polski wykonał pierwszy krok w ramach przystąpienia do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Premier podpisał instrukcję negocjacyjną z ESA wraz ze wszystkimi załącznikami.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.