Ukraina
flaga rosji
Oprawcowane przez: Nicolas Raymond
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Z jakich przyczyn warto zapisać się na filologię rosyjską? Specjalistyczne rady

Jeszcze pewien czas temu w Polsce niechętnie poznawaliśmy język naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Z uwagi na to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został szybko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Tymczasem, to przecież znajomość rosyjskiego umożliwiała zrobienie zawrotnej kariery we wszystkich krajach Bloku Wschodniego.
Biznesmen
Written by: http://sxc.hu
From: http://sxc.hu

Tłumacz języka ukraińskiego – zawód przyszłości?

W czasie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej naczelnym językiem, którego nauczano uczniów, była oczywiście mowa Puszkina. Po przemianach 1989 na szczęście ten trend został zmieniony, w szkołach stał się główny język angielski. Trudno się dziwić, wszakże to obecnie właściwie naczelny język świata, a już na pewno nowoczesnych technologii. Warto wiedzieć, że języki wschodnie ostatnio powróciły do łask. Jest tak dlatego, bo przez lata ignorowano naszych wschodnich sąsiadów w kwestiach koneksji finansowych.

Polska chce uczestniczyć w ekshumacji ciał więźniów zamordowanych w 1941 r. w Łucku

Ukraińskie władze podjęły decyzję o ekshumacji ciał więźniów zamordowanych w 1941 roku w Łucku, gdzie oprócz Ukraińców zabijano także Polaków.

Kolejny Polak kapitanem porwanego przez piratów statku – niemieckiego transportowca

Kapitanem porwanego przez piratów w sobotę (25 IV) niemieckiego transportowca zboża MV "Patriot" jest Polak. Informację potwierdziło MSZ.

Jest porozumienie ws. tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę

Rozmowy między Unią Europejską a Rosją na temat kryzysu gazowego zakończyły się sukcesem. Jak podały światowe agencje prasowe, obie strony podpisały w sobotę protokół o powołaniu komisji, która będzie kontrolować tranzyt rosyjskiego gazu ziemnego do Unii przez terytorium Ukrainy.
piłka nożna
Oprawcowane przez: ;/
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Euro 2012 dla Polski i Ukrainy!!!

W walijskim Cardiff dokonano wyboru gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy, które odbędą się w 2012 roku. Członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA wskazali na wspólną kandydaturę Polskę i Ukrainę!!!...
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.