NASA

Kalendarium nadchodzących wydarzeń w 2012 roku

W 2012 roku wydarzy się kilka istotnych dla światowej polityki i kultury spraw

NASA znalazło dwie nowe planety

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) poinformowały media o poznaniu dwóch nowych planet. Odkrył je zespół Francois Fressina z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics.

Konkurs na esej o Saturnie i misji Cassini

NASA ogłosiła konkurs "Scientist for a day" skierowany do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie. Zadaniem konkursowym jest napisanie eseju, do wyboru, o Saturnie, Hyperionie, Rei lub Tytanie.

The Journal of Cosmology: odkryto pozaziemskie formy życia

Odkryto dowody na istnienie życia w kosmosie.

Sztokholm: otwarcie wystawy NASA

W ostatni piątek w Sztokholmie otworzono największą wystawę NASA zorganizowaną poza terytorium Stanów Zjednoczonych. W Muzeum Techniki można obejrzeć ponad 400 przedmiotów związanych z kosmosem: od silników rakietowych, przez skafandry kosmiczne, po racje żywnościowe astronautów.

Rewolucja w biochemii: bakteria z arsenem w DNA

Na specjalnej konferencji prasowej naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej donieśli o odkryciu bakterii, w której DNA zidentyfikowali arsen. Wg autorów pracy to pierwsza znana forma życia na Ziemi, w której pierwiastek inny niż tlen, węgiel, wodór, azot, czy fosfor składa się na strukturę DNA.
„Jeżeli coś tu na Ziemi potrafi zrobić coś tak niezwykłego, co jeszcze potrafi zrobić życie a czego nie widzieliśmy?”
NASA od kilku dni zapowiadała konferencję prasową na której zostanie przedstawione odkrycie, które zrewolucjonizuje naukę o życiu i jego poszukiwaniu poza Ziemią. Z nieoficjalnych wiadomości wiadomo było, że będzie ono dotyczyć arsenu. Keith Cowing, z portalu NASA Watch, dementował plotki o tym, że NASA odkryła życie pozaziemskie.

Europejska Agencja Kosmiczna przedłużyła udział w 11 misjach

Europejska Agencja Kosmiczna zdecydowała się kontynuować 11 misji naukowych, których jest organizatorem lub uczestnikiem. Przedłużenia obejmują okres do 2014 roku.

Szef NASA złoży wizytę w Chinach

Charles Bolden, dyrektor NASA, w najbliższą sobotę złoży oficjalną wizytę w Chinach, aby rozpocząć rozmowy o współpracy w kosmosie i zapoznać się z chińskim programem lotów załogowych.
1 2 3 4 5
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.