Władimir Putin

Kalendarium nadchodzących wydarzeń w 2012 roku

W 2012 roku wydarzy się kilka istotnych dla światowej polityki i kultury spraw

Wladimir Putin z nominacją do startu w wyborach prezydenckich

Władimir Putin dostał nominację swojej partii, Jedna Rosja, do startu w wyborach prezydenckich. W przemówieniu z tej okazji powiedział, że opozycja jest sponsorowana przez obce państwa, które chcą wpłynąć na wynik wyborów w Rosji.

Samolot prezydencki rozbił się pod lotniskiem w Smoleńsku, zginęli wszyscy pasażerowie

]]
Samolot Tu-154 rozbił się przy lądowaniu na lotnisku w Smoleńsku, w Rosji. Na pokładzie znajdowała się prezydencka para oraz reszta delegacji z Polski, lecącej na uroczystości obchodu siedemdziesiątej rocznicy zbrodni katyńskiej. Nikt nie przeżył lądowania.

Moskwa: kilkadziesiąt osób zginęło w wyniku dwóch eksplozji w metrze

Co najmniej 38 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych dzisiaj rano w wyniku dwóch eksplozji w metrze w Moskwie. Były to prawdopodobnie zamachy bombowe, a ładunki wybuchowe zdetonowali terroryści-samobójcy, według niektórych agencji - kobiety.

Władywostok: manifestacja opozycji przeciw rządowi

Jak donosi korespondent agencji RFI w sobotę 20 marca rozpoczęły się antyrządowe manifestacje we Władywostoku, na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Opozycja mobilizuje ludność do protestów przeciw wzrostowi podatków i zapaści ekonomicznej.

The Weekly Standard: nie będzie tarczy antyrakietowej

Amerykański tygodnik „The Weekly Standard” donosi, że delegacja rządu USA lada moment przybędzie do Polski i Czech. Celem wizyty ma być oficjalne poinformowanie o rezygnacji z rozmieszczenia tarcz antyrakietowych na terenie obu krajów.

Sopot: spotkanie Putina i Tuska na molo

Plany były inne. Spotkanie miało odbyć się w hotelu Sheraton. Jednak niespodziewanie premier Donald Tusk i Władimir Putin udali się na sopockie molo w celu rozmowy.

Putin przybędzie do Polski 1 września na jeden dzień

Władimir Putin przyjedzie do Polski 1 września tylko na jeden dzień. Rosyjski przywódca ma spotkać się z Donaldem Tuskiem, natomiast rozmowa z Lechem Kaczyńskim - jak na razie - nie jest planowana.

Jest porozumienie ws. tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę

Rozmowy między Unią Europejską a Rosją na temat kryzysu gazowego zakończyły się sukcesem. Jak podały światowe agencje prasowe, obie strony podpisały w sobotę protokół o powołaniu komisji, która będzie kontrolować tranzyt rosyjskiego gazu ziemnego do Unii przez terytorium Ukrainy.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.