Zabawa
zajęcia muzyczne

Wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży

Zorganizowanie dla dzieci czasu wolnego podczas wakacji stanowi niemałe wyzwanie z tej przyczyny, że dzieciaki muszą mieć stale nowe, bardziej ciekawsze zajęcia, by się szybko nie znudzić. Oczywiście nieco łatwiej mamy wtedy, gdy wyjeżdżamy ze swoimi maluchami w podróż, wówczas już sam fakt bycia w nowym miejscu jest korzystny, gdyż dzieci poznają nową okolicę i szybciej mija im czas. Co jednakże zrobić, gdy tym razem musimy zostać z dziećmi w domu? Jakie atrakcje przygotować dla nich, by sympatycznie spędziły wolny czas?

Poznaj sprężyny jeszcze lepiej

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się wszędzie? Trzeba tylko rozejrzeć się wokół siebie, żeby wskazać”wyliczyć choćby kilka rzeczy, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby dla zabawy możemy pomyśleć, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują sprężyny.
Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Written by: Beds.pl
From: Beds.pl

Co wiesz o sprężynach?

Czy zauważyliście, iż sprężyny są w większości przedmiotów codziennego użytku? Wystarczy porozglądać się dookoła, aby wymienić choćby parę rzeczy, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Choćby w ramach rozrywki warto zastanowić się, które z naszych domowych sprzętów i urządzeń wykorzystują działanie sprężyn.
Sprężyny
From: http://www.vanel.com

Poznaj sprężyny lepiej

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się wszędzie? Trzeba tylko porozglądać się dookoła, aby wskazać”wyliczyć choćby kilka przedmiotów, których działanie w ten czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Chociażby dla zabawy możemy zastanowić się, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują sprężyny.

W co się bawić z maluchem?

Sporo specjalistów do spraw wychowania bije na alarm. Nasze dzieci oglądają za wiele telewizji i spędzają za wiele czasu przed wyświetlaczami pecetów. Zabawki dla dzieci są coraz częściej wypierane przez odtwórcze wgapianie się w migające obrazki. Media obrazkowe zastępują książki, które skutecznie rozwijają inteligencję. Jeśli masz malucha, powinieneś zapoznać się z paroma faktami.
Kredki, przybory szkolne
Oprawcowane przez: sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki online nie od dziś są lubianą formą bawienia się. Wielu rodziców jednak zadaje pytanie czy ta forma spędzania wolnego czasu jest dla ich pociech odpowiednia, czy wspomaga ich prawidłowy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy nauki dzieci.
Matka z dzieckiem
Oprawcowane przez: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Rozwijaj kreatywność w kolorowankach

Kolorowanki dla dzieci do wydrukowania dostępne są na wielu portalach. Można je ściągnąć i wydrukować, a potem w nich rysować. Jest to prosty sposób na ciekawą zabawę dla najmłodszych. Zarazem może się ono bawić i uczyć w tym samym momencie.
Sprężyny
From: http://www.vanel.com

Sprężyny - gdzie się ich używa?

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, iż sprężyny znajdują się w całym naszym domu? Trzeba tylko porozglądać się wokół siebie, aby wskazać”wyliczyć choćby parę rzeczy, których działanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny. Dla przykładu chociażby zegarek. Oczywiście, sprężynka w zegarku jest malutka, ale bardzo istotna.
Dzieci, chłopcy i dziewczynki
Oprawcowane przez: iStock
Treści źródłowe: iStock

Malowanki kształtują fantazję

To malowanki sprawiają, że dzieci lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą inteligencją, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do własnych możliwości.
Mama i dziecko
Oprawcowane przez: iStock
Treści źródłowe: iStock

Rozwijaj wyobraźnię w kolorowankach

Kolorowanki dostępne są na mnóstwo portalach. Można je ściągnąć i wydrukować, a następnie w nich rysować. Jest to prosty sposób na interesującą zabawę dla najmłodszych. Zarazem może się ono bawić i uczyć w tym samym czasie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.