Meble
mózg
Oprawcowane przez: _DJ_
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jakim sposobem dbać o własność intelektualną

Wszystko co kiedykolwiek wymyślił człowiek może być przedmiotem własności intelektualnej. Ochrona własności intelektualnej dotyczy dwóch kategorii: ochrony praw autorskich i własności przemysłowej. Jedna z nich to prawa autorskie i prawa pokrewne. Prawa autorskie dotyczą autora, czyli utworów literackich i artystycznych zapisanych, wykonanych oraz nagranych. Prawa pokrewne dotyczą wszystkich osób zaangażowanych w rozpowszechnianie, wykonanie i promowanie utworów: artystycznych wykonań, fonogramów i wideogramów, nadawania programów radiowych i telewizyjnych oraz pierwszych wydań. Z kolei własność przemysłowa to wszelkie: wynalazki, wzory przemysłowe i użytkowe, znaki towarowe, oznaczenia geograficzne, topografie układów scalonych. Prawa własności przemysłowej są przyznawane przez właściwy do tego urząd. W Polsce zajmuje się tym Urząd Patentowy. Prawa autorskie nie wymagają złożenia wniosków do urzędu. Żeby utwór był chroniony prawami autorskimi powinien spełniać dwa kryteria: musi być wytworem indywidualnej pracy twórczej i musi być unikatowy. Drugim wymogiem jest zapisanie utworu w jakiejś postaci.
System Sentiero
Oprawcowane przez: B.M. Polska Sp. z o.o.
Treści źródłowe: B.M. Polska Sp. z o.o.

Wybór łózka do sypialni

Meble sosnowe są lubiane i stosunkowo tanie. Solidnie zrobione posłużą nam długie lata, więc warto zwrócić na nie uwagę przy meblowaniu, albo przebudowywaniu mieszkania. Sosna nie jest ciężka, więc nawet wielokrotne przeprowadzki nie będą koszmarem. W każdym sklepie meblowym mamy ogromny wybór tego typu mebli, więc na pewno wyszukamy coś, co nam się spodoba i będzie odpowiednie do aranżacji wnętrza.
Drzewo bawełniane
Written by: challiyan

Maszyny do drewna

Branża powiązana z drewnem jest dobrze rozwinięta. Wystarczy rozejrzeć się po domu by uświadomić sobie jak dużo przedmiotów wykonanych jest z tego materiału. Pewnie myślimy czasami dlaczego przedmioty zbudowane z litego drewna są dużo droższe niż ich odpowiedniki ze sklejek. Odpowiedź jest prosta - drewno to trudny surowiec, wymagający fachowej obróbki, znajomości technologii i wiedzy o samym drewnie. A poza tym maszyny do drewna nie należą do tanich.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.